Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
BARIŞ DERNEĞİ BAŞKANI AYDOĞAN GARA'DA KAÇIRILAN ESİR İNSANLAR'IN ÖLDÜRÜLMESİNİ NEFRETLE KINADIĞINI AÇIKLADI
Politika
2021-02-14 18:53

BARIŞ DERNEĞİ BAŞKANI AYDOĞAN GARA'DA KAÇIRILAN ESİR İNSANLAR'IN ÖLDÜRÜLMESİNİ NEFRETLE KINADIĞINI AÇIKLADI
 
Merkezi Mardin Kızıltepe'de bulunan, Barış Derneği genel başkanı ve Barış Aktivisti "Cemil Aydoğan"Türk silahlı güçleri'nin, Küzey Irak'ta, sürdürdüğü harekat sırasında, karşılıklı çatışmalar'la sıkışan, Pkk'nin, daha önce kaçırdığı, savunmasız esir insanları infaz etmesi, insanlık tarihine kara bir leke olarak geçecektir; açıklamasında bulundu.
Dünya tarihinde, istisnayi bazı ülkeler dışında, Esir insanları sorgusuz sualsız olarak; infaz eden, Hitler, Musolini, Moğol, Bizans, ve Haçlı orduları'nın sık sık uyguladıkları katliamlarıyla,
lanetli sistemleriyle beraber; İnsanlığın yazılı tarihine geçmişlerdir.
Ancak halkların özgürlük mücadelesi idiasında samimi olan, hiç bir gerilla örgütü'nün böylesi katliamlara, isimleri yazılmamıştır.
Pkk bu sürece kadar sivil olan, ve uzun bir süreden beri yanlarında esir bulunan ve adeta vijdani olarak; onların bir ailesi durumuna gelen, bu esir insanları katletmesiyle, İnsan hakları tarihinde kolay kolay kapanmayacak bir yara açmıştır.
Daha öncede benzeri olaylar yaşanmışsada, kamuoyu içinde yanlış doğru gerekçeler ile kapatmaya çalışıyorlardı.Bu bilgileri 1996 yılında, Zap kampında getirdiğimiz 9 esir askerin getirilmesi sürecine dayanarak söylüyorum.
Ancak tüm Dünya kamuoyunun, gözü önünde yapılan, bu katliamın izahı mümkün değildir.
Aydoğan güya sosyalist bir iddia peşinde olan, Pkk bir taraftan Emperyalist ülkeler ile beraber'dir. Diğer taraftan, ırkçı, elli kanlı olan, ve gerçek İslamiyet ile hiç alakası olmayan, sahte bir İslam ülkesi olan, İran ile beraber yürümeye devam etmektedirler. Irak Kürdistan'nın tasfiye edilmesi içinde, hernevi karanlık eylemlere başvuran, bu örgütsel yapının Kürt halkına verebileceği hiçbir şey kalmamıştır.Açıklamasında bulundu.Bu kolay kolay kapanmayacak yaralar ile, Barış girişimleri haklarını da, tamamıyla kaybediyorlar Dedi.
Katledilen, savunmasız şehit olan, bu esir insanlarımızın ailelerine, başsağlığı diliyorum.
Allah rahmet etsin. mekanları firdevsi cenneti olsun.Açıklamasında bulunan "Aydoğan" Ülkemizin başı sağolsun.Açıklamasında bulundu.
Kurumsal olarak;
Mezopotamya gazeteciler cemiyeti ve Barış Derneği genel başkanlığı adına, Barış Aktivisti
Cemil Aydoğan


Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
                                                   2 + 10 = ?

SON YORUMLAR