BARIŞ DERNEĞİ BAŞKANI AYDOĞAN POLİSİN NUSAYBİN'DE ÇOCUKLARA YAPILAN HAVAYİ SİLAH SALDIRISI İLE İLGİLİ YAZILI BİR AÇIKLAMA YAPTI
Gündem
2020-05-14 10:04

BARIŞ DERNEĞİ BAŞKANI AYDOĞAN POLİSİN NUSAYBİN'DE ÇOCUKLARA YAPILAN HAVAYİ SİLAH SALDIRISI İLE İLGİLİ YAZILI BİR AÇIKLAMA YAPTI

Merkezi Mardin Kızıltepe'de bulunan, Barış Derneği Başkanı; Gazeteci yazar, ve Barış Aktivisti "Cemil Aydoğan" Nusaybin'de bir polisin çocuklara yapılan; saldırı ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı.
Aydoğan açıklamasında; Mardin Valiliği ve il Emniyet müdürlüğü'nün kendisine gönderdiği, basın açıklamasından; bilgi sahibi olduğunu söyledi.
Basın açıklamasında; çocukların polise taş atıkları, ve polisin de silahla havaya ateş ederek, çocukların üzerine gittiği yazılmıştır.
Ve olayla ilgili yapılan incelemede, ilgili polis'in görevden alındığı, yazısı ile, muhatap olduğunu söyledi. Bu duyarlılıkların'dan dolayı, Mardin Valisi ve İl Emniyet müdürüne teşekkür ediyorum Açıklamasında bulundu.
"Aydoğan" ancak bana gönderilen görüntülerde ise Nusaybin'de, tam bir ibretlik olay yaşanmıştır.
Nusaybin gibi hassas olan; bir ilçede bazı çocukların; sokaga çıkma yasasına uymadığı görüldüğü saptanmıştır. açıklamasında bulundu.
Silah atışından sonra çocukların peşinden koşan bir polis'in kaçan; çocukların evlerine girmeleri sonucu; muhtemelen; iki yaşında bir çocuğu yakalamıştır.
Ve ilgili polisin; insan hakları, kuralarını, çiğneyen bir anlayıştan; hareket ederek, iki yaşındaki bir çocuğu, sürüklüye, sürüklüye, panzerin yanına kadar; götürdüğünü canlı görüntüler ile beraber ispat edilmiş bulunmaktadır. açıklamasında bulundu
Elimdeki görüntüleri içişleri bakanı'na göndermeyi düşünmüyorum; açıklamasında bulunan "Aydoğan"
Bu Ramazan ayında; sokağa çıkma yasağının olduğu, bir dönemde, bir küçük çocuğu, acımasızca sürükleyen; bu polisin; hakkında ilk müdahaleyi yaparak açığa alan, Mardin Valisi sayın Mustafa Yaman'ın; gerekli yasal belgeler ile beraber, adlı mercilere, göndereciğine, dair; olumlu bir imaj taşıyorum.Açıklamasında bulundu.
Tüm kamuoyu'nu; duyarlı olmaya davet ediyorum.Açıklamasında bulundu.
Haber: Mezopotamya ve Yurthaber Basın Yayın
Cemil AYDOĞAN
Barış Derneği Başkanı


SON YORUMLAR

Mezopotamya Haber © 2019 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Tasarım: Abdullah YALÇIN

Dunaysır Organizasyon