Cuma ve vakit namazlarına ara verildi
Medya
2020-03-18 14:13

Cuma ve vakit namazlarına ara verildi

Kızıltepe´de akşam ezanından sonra vatandaşların Cuma ve vakit namazlarına gelmemesi yönünde imam duyuru yaptı.Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Coronavirüsün yayılma riskine karşı, cami ve mescitlerde cemaatle kılınan vakit namazları ve Cuma namazlarına ara verilmesi kararı alındığını söyledi.

 

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Coronavirüs nedeniyle gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Erbaş yaptıüı açıklamada şunları söyledi: "Yeni tip Coronavirüsün yayılma tehlikesi ortadan kalkıncaya kadar. Cuma namazı başta olmak üzere cami ve mescitlerde cemaatle namaza ara verilmesi gerekli hale gelmiştir. Bu süreçte Cuma namazı yerine öğlen namazının kılınması yeterlidir.

Ayrıca İslam´ın şiârı olan ezanların okunmaya devam edilmesi ve gerekli tedbirler alınarak Camilerin münferiden namaz kılmak isteyenler için açık bulundurulmasının uygun olacağına karar verilmiştir.

Milletimiz için İslam alemi için hayırlara vesile olmasını diliyorum ve İnsanlığın bu virüsten bir an önce kurtulmasını, kurtulmak için de gerekli çalışmalar yapılmasında rabbimden kolaylıklar niyaz ediyorum."

 


SON YORUMLAR

Mezopotamya Haber © 2019 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Tasarım: Abdullah YALÇIN

Dunaysır Organizasyon