Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
10 ŞUBAT'A TRT KÜRDİ AKİLMEND PROGRAMINDAKİ ÖZET KONUŞMA
Kültür Sanat
2020-02-12 11:56

10 ŞUBAT'A TRT KÜRDİ AKİLMEND PROGRAMINDAKİ ÖZET KONUŞMA

Rıdvan Atabey'in yönettiği programda Gazeteci yazar, Tarihçi, Barış Aktivisti ve Barış Derneği Genel Başkanı "Cemil Aydoğan" Ortadoğu'da siyasi çözüm için önemli açıklamalarda bulundu.
"Aydoğan" Efsanevi Komutan Selahaddin Eyyubi sürecini anlattı.Selçuklular ve Osmanlılar döneminde Tarihe iz bırakan Kürt Türk kardeşliği ile beraber, Alparslan'nın Anadolu'da ceryan eden, Malazgirt savaşı, Selahaddin Eyyubi ve Haçlı savaşlarının ardından, Osmanlı Sultanı Yavuz Sultan Selim'in Çaldıran Savaşı'nda Kürtlerin desteğiyle, İran ordusunu nasıl hezimete uğrattığını tarihi belgeler ile anlatı.
Türkiye ilgili sorunlar bir Demokrasi sorunudur.Açıklamasında bulunan "Aydoğan" Türkiye Coğrafyası Kürt halkı ile beraber içiçe olan bir coğrafya haline gelmiştir.
Bu ülkede bölünme zemini yoktur.İnsan hakları beyannamesi'nde bulunan Anadilde eğitim kimlik ve Kültürel hakların vaz geçilmeyen talepler olarak çözüm beklediğini söyledi.
"Aydoğan" Ortadoğu tarihi incelendiğinde Efsanevi Sultan Selahaddin Eyyubi'ye Cesaret ve inancı ile benzeyen tek siyasi lider Recep Tayyip Erdoğan'dır; dedi.Ancak bu misyonun Ortadoğu halkları tarafından kabul görmesi için silahlardan arındırılmış Barış içinde bir Türkiye'nin şart olduğunu söyledi.Kendi iç sorunlarını haletmeyen bir ülkenin dış sorunlarda başarıya ulaşması mümkün değildir; dedi.
Ortadoğu'da Emperyalist sistemleri tasfiye etmek amacıyla, tarihte olduğu gibi; Irak,Suriye ve İran Kürtleriyle mutlaka bir ittifak ve ortak bir cephenin zorunluluk olduğunu söyledi. Bu cephenin kulvarıda Irak Kürdistan lideri Mesut Barzani'den geçmektedir; dedi.
İnanca dayalı Böylesi anti Emperyalist bir cephe Ortadoğu da yeniden inşa edildiği takdirde, bu yeni zemin bir Barış ve kardeşlik zaferini mutlaka beraberinde getirecektir; açıklamasında bulundu.
O program arifesinde programı izleyen önemli bazı siyaset kadrolarının telefonla veya tebrik etmek amacıyla Barış Aktivisti "Cemil Aydoğan''a Tv ekranlarında fotoğraflarını çektirerek Vatsap üzerinde kendisine gönderdikleri gözden kaçmadı.
Gönderilen bazı fotoğrafları
Sosyal medya üzerinde halkımız ile paylaşmayı ihmal etmedik.
Saygılarımızla


Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
                                                   5 + 5 = ?

SON YORUMLAR