Kızıltepe´de 6 bin öğrenciye giyim malzemesi yardımı yapıldı
Gündem
2020-01-14 13:28

Kızıltepe´de 6 bin öğrenciye giyim malzemesi yardımı yapıldı

Kızıltepe İlçe Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığı koordinesinde ilçede eğitim gören 6 bin öğrenciye kışlık kıyafet, ayak kabı ve kırtasiye malzemesi yardımı yapıldı.Kızıltepe İlçe Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığı koordinesinde ilçede eğitim gören 6 bin öğrenciye kışlık kıyafet, ayak kabı ve kırtasiye malzemesi yardımı yapıldı.

 

Kızıltepe Kaymakamlığı ve Beledisi sosyal sorumluluk projelerini sürdürüyor. Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Hüseyin Çam´ın talimatları doğrultusunda ilçede eğitim gören ihtiyaç sahibi öğrencilere yönelik yardım yapıldı. İş adamlarının da desteğiyle ilçede 6 bin öğrenciye kışlık kıyafet, ayak kabı ve kırtasiye malzemesi yardımı yapıldı. Kaymakam ve Belediye Başkan vekili Hüseyin Çam ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Aslan bu kapsamda İpekyolu İlkokulunda öğrencilere hediyelerini verdi.

Okulda bir açıklama yapan Hüseyin Çam, “İlçemizdeki yavrularımızın ihtiyaçlarını karşılamak için hayırsever vatandaşlarımızın da desteğiyle öğrencilerimize çeşitli giyim malzemesi dağıttık. İlçemizde nüfusumuzun fazla olması, hanelerdeki çocuk sayısının fazla olması ve genel olarak hanelerin ekonomik gelirlerinin düşük seviyede olması özellikle çocuklarımızın kendi akranları arasında kendilerini olumsuz noktada hissetmemeleri bağlamında gerek belediye ve Kaymakamlığımız olarak firma ve hayır sever vatandaşlardan destek alarak çocuklarımızın bu ihtiyaçlarını giderebilme gayreti içerisindeyiz” dedi.

“Bu çocukların geleceği bu ülkenin geleceği demek”

Çocukların mutluluğuna ortak olduklarını belirten Çam, “Şuana kadar toplamda 6 bin öğrencimize giyim malzemesi, ayakkabı, kışlık kıyafet gibi hususlarda yardımcı olduk. Özellikle hayırsever vatandaşlarımıza, elini taşın altına koyan iş adamlarımıza çok teşekkür ediyorum. Bu çocuklarımızın mutluluğuna ortak olmak, onların yüzünde bir gülümsemeye sebebiyet vermek bizim için çok ama çok değerli. Bu çocukların geleceği bu ülkenin geleceği demek. Bizim 75 bin öğrencimiz var. Hedefimiz bunlara en iyi hizmetleri vermek. Bunun için çeşitli çalıştaylar düzenliyoruz” diye konuştu.


SON YORUMLAR

Mezopotamya Haber © 2019 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Tasarım: Abdullah YALÇIN

Dunaysır Organizasyon